"Dává mi to, co jsem nikdy neměla, lásku." Ida Kelarová vyvádí mladé Romy z ghett

čtvrtek 6. září 2018 ·

"Nesmí mít pětky, neomluvené hodiny, musí být vzorem pro další Romy," mluví jasně Ida Kelarová. Do svého dětského romského sboru Čhavorenge už osm let schraňuje talentované děti z chudých slovenských osad i českých ghett a ukazuje jim jiný život, než jaký znají od rodičů. Fotoreportáž přináší Aktuálně.cz.


Ida Kelarová a Čhavorenge s Českou filharmonií (youtube.com)
"Čhavorenge je pro mě jako rodina, teta Ida nám ukazuje cestu," opakují různé děti stejnou větu. Vpravdě jedinečný projekt, snažící se vymanit romské děti z kruhu chudoby a izolace, si vzala pod křídla Česká filharmonie. Letos vydaly děti s filharmonií první album a poprvé se vydaly na zahraniční cestu, do Rumunska.


Fotoreportáž naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.