Mimořádný úspěch českých studentů na mezinárodní soutěži v Číně : Tři zlaté a jedna stříbrná medaile

středa 22. srpna 2018 ·

20. srpna skončilo slavnostním vyhlášením výsledků finále 33. ročníku mezinárodní celočínské soutěže odborných projektů China Adolescents Science and Technology Innovation Contest (CASTIC 2018) ve městě Chongqing v jihozápadní Číně. CASTIC je jednou z největších světových vědeckých soutěží, které se mimo pěti set čínských studentů účastní i stovka zahraničních soutěžících z celého světa (Velká Británie, Německo, Dánsko, Švédsko, Brazílie, Jižní Korea, Indie, Thajsko, Portoriko atd.).Za Českou republiku se díky spolupráci a podpoře Českého svazu vědeckotechnických společností účastnili čtyři úspěšní účastníci soutěží Středoškolská odborná činnost a Asociace pro mládež, vědu a techniku (Amavet).

Natan Sidej z Gymnázia v Praze 6, Arabská, s prací Syntéza inhibitorů fibroblastového aktivačního proteinu odvozených od 2-kyanopyrrolidinu, se kterou zvítězil v oboru 03 Chemie na 40. ročníku celostátní přehlídky SOČ v Olomouci.

Tereza Smutná z Gymnázia Brno, Řečkovice, zvítězila na letošní celostátní přehlídce SOČ v oboru 04 Biologie s prací Vliv subchronické inhalace nanočástic PbO na cílové orgány. V Číně reprezentovala Amavet.

Jiří Doseděl z Reálného gymnázia a základní školy města Prostějova reprezentoval SOČ s prací Úloha proteinu WRNIP1 při udržování genomové stability, která byla vyhodnocena jako druhá nejlepší práce v oboru 04 Biologie na celostátní přehlídce SOČ v Olomouci.

Druhou reprezentantkou Amavetu byla Natalie Cisariva.

Studenti si před vlastní soutěží museli připravit posterové prezentace svých prací, kde shrnuli nejdůležitější výsledky své vědecké činnosti. Následně práce obhajovali v detailních odborných diskusích před šesti porotci, kteří pocházeli z řad předních vědeckých kapacit.

Projekty Natana, Terezy a Jirky získaly nejvyšší ocenění – zlatou medaili, Natalie dostala medaili stříbrnou. Tereza získala kromě zlata i další zvláštní cenu.


Zdroj: Tisková zpráva NIDV

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.