Základní školy dostanou navíc 1,36 miliardy korun na rekonstrukce

středa 18. července 2018 ·

Díky navýšení financí pro projektové výzvy zaměřené na infrastrukturu základních škol se podpoří dalších 125 projektů za více než 1,36 miliardy korun. Peníze se sem přesunuly z oblasti zateplování bytových domů, kde zbyly nevyužité prostředky. „Přesun financí z oblasti zateplování do vzdělávání mě potěšil, protože tak můžeme podpořit ještě více úspěšných projektů a uspokojit tak zájem měst, obcí a jejich škol,“ poznamenala ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).


Klára Dostálová (vlada.cz)
Díky těmto výzvám má dojít k vybudování a modernizaci několika stovek odborných učeben, laboratoří, dílen a dalších vzdělávacích prostor zaměřených na rozvoj jazykových dovedností žáků, práci s digitálními technologiemi, přírodní vědy a technické i řemeslné obory.

„Konečná částka 4,5 miliardy už je číslo, za které se dá realizovat opravdu hodně zajímavých projektů na základních školách. V případě těchto výzev jsme se tedy dostali až k celkovému číslu 325 projektů,“ doplnila ministryně.
Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.