Reforma financování regionálního školství se zřejmě odloží o rok

úterý 12. června 2018 ·

Reforma financování regionálního školství se nejspíš odloží o rok. Navrhli to zástupci ANO v rámci novely školského zákona. Ministr školství Robert Plaga (ANO) dnes toto odložení na rok 2020 podpořil. Podle něj to usnadní náběh na financování podle počtu odučených hodin, nikoli pouze podle počtu žáků jako nyní. ODS usiluje o nejméně dvouletý odklad, ČSSD se postavila proti odložení podobně jako například STAN, podle nich by pozdržení reformy ohrozilo financování škol. Informuje ČTK.


Sněmovna novelu, která má na popud ODS zrušit povinnost mít od roku 2020 v mateřských školách místa i pro dvouleté děti, poslala do závěrečného kola schvalování. Dostane se k němu nejdříve koncem června.

Poslanci pravděpodobně zruší povinnost mateřských škol přijímat děti mladší tří let s tím, že by to nadále záleželo na samotných školách. Důvodem je to, že ne všechny školky jsou na to kapacitně připraveny a že jejich rozšíření by neúměrně zatížilo obce.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.