MŠMT dá na nová místa v mateřských školách dalších 300 mil.

čtvrtek 21. června 2018 ·

Dalších 300 milionů korun pošle MŠMT mateřským školám na rozšíření jejich kapacit. Jde již o šestou výzvu v programu pro rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol pro roky 2018 a 2019. Výzva je určena také základním školám s 1. stupněm a dále školám, které jsou umístěny v jedné budově s mateřskou školou a školskou právnickou osobou zřizovanou dobrovolnými svazky obcí. Hlavním cílem výzvy je řešení nejnaléhavějších případů nedostatku míst v mateřských školách.

„Pokud by se po jednání s Evropskou komisí povedlo realokovat finance IROP Ministerstva pro místní rozvoj a vyhlásit z něj opět výzvy na podporu předškolního vzdělávání, stalo by se tak nejdříve na podzim letošního roku. Urychleně jsme proto zacílili v tomto období šestou výzvu našeho programu pro rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol ve výši tři sta milionů korun na projekty, které jsou připraveny k rychlé realizaci,“ vysvětlila záměr náměstkyně pro řízení sekce ekonomické MŠMT Zuzana Matušková.

Žádosti o dotaci na projekty k rychlé realizaci lze posílat od 20. června do 1. září 2018, výsledky by měly být zveřejněny koncem roku. Výzva je zacílena na zvýšení kapacit mateřských škol zřizovaných obcemi nebo dobrovolnými svazky obcí, ale také na základních škol s prvním stupněm, které vykonávají současně i činnost mateřské školy.

Od zahájení Programu Rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol zřizovaných územně samosprávnými celky v roce 2014 bylo nebo ještě bude v rámci pěti vyhlášených výzev podpořeno 130 akcí v celkové výši téměř 1,5 miliardy korun. Největší počet žádostí byl ze Středočeského kraje, hlavního města Prahy a Jihomoravského kraje. Na šestou výzvu je určeno tři sta milionů korun, celková částka určená na program v letech 2014 až 2021 byla tak navýšena na 1,8 miliardy korun.

Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.