Zkraťme letní prázdniny, šest týdnů stačí, vyzývá středočeský radní pro školství

středa 16. května 2018 ·

Letní prázdniny jsou u nás moc dlouhé. Zkraťme je maximálně na 6 týdnů! S tímto návrhem přichází radní Středočeského kraje Zdeněk Seidl (ČSSD). V pořadu K věci Českého rozhlasu Region zdůvodňoval, proč by žáci neměli mít v létě tak dlouhé volno.


Zdeněk Seidl (cssdvlasim.cz)
„Šest týdnů je takové maximum, co kde v Evropě je. U nás se takhle dlouhé prázdniny zavedly až za Josefa II., protože děti místo do školy chodily na žně, a proto se ty letní prázdniny takhle prodloužily,“ řekl mimo jiné radní pro školství Zdeněk Seidl.

Podle něj dvouměsíční prázdniny komplikují život rodičům a v důsledku často brání rodinám, aby trávily delší dovolenou společně. „Každý z rodičů má většinou jeden měsíc dovolené, dítě dva měsíce prázdnin. Někdy se tak rodiče vystřídají, jindy musí s hlídáním pomáhat dědeček nebo babička.“ Podle radního Seidla při dvouměsíčních letních prázdninách žáci příliš vypadnou z výuky.

Pořad je ke stažení zde

6 komentářů:

Veronika Valíková řekl(a)...
16. května 2018 v 9:21  

On nemá co na práci?

Unknown řekl(a)...
16. května 2018 v 14:48  

školní rok by měl být organizován do trimestrů,zimní, jarní a letní prázdniny 2+2+3 týdny

Unknown řekl(a)...
16. května 2018 v 14:50  

samozřejmě zrušit všechna ostatní volna,dnes se žáci neučí minimálně tři měsíce

Veronika Valíková řekl(a)...
16. května 2018 v 14:53  

Tak to už vám nebude učit vůbec nikdo... :)

Unknown řekl(a)...
16. května 2018 v 21:37  

rok na pracáku a poběží i za půl platu

Unknown řekl(a)...
16. května 2018 v 21:47  

víte veroniko, kdy jsem učil s největším nasazenínm a s radostí? po dvou sezonách se smlouvou do 30.6. a pak po roce na pracáku ,podporu jsem měl jen půl roku,pak z úspor, a nastoupil jsem na dpč za 12 hrubého !

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.