Ministerstvo zdravotnictví připravilo návrh na zmírnění „pamlskové vyhlášky“

pátek 20. dubna 2018 ·

Ministerstvo zdravotnictví připravilo návrh na zmírnění takzvané pamlskové vyhlášky, která reguluje prodej potravin ve školách. Ve Sněmovně to při interpelacích uvedl ministr zdravotnictví Vojtěch Adam (ANO). Návrh vyhlášky poslal na ministerstvo školství k dalšímu projednání. Nová podoba vyhlášky by měla umožnit, aby si děti mohly ve škole koupit třeba "pribináček nebo rohlík s máslem". Informuje ČTK.


Vojtěch Adama (vlada.cz)
Zmírnění vyhlášky vychází podle Adama z požadavků ministerstev školství a zemědělství, podle nichž je platné znění příliš přísné. Nové znění proto upravuje "nutriční požadavky při respektování aktuálních výživových doporučení a samozřejmě vnitrostátní právní regulace v oblasti trhu s potravinami". Konkrétnější v tomto směru ale Adam nebyl.

Ministerstvo školství podle něj nyní nabídne vyhlášku k připomínkám. Zároveň ministr odmítl informace o tom, že se má vyhláška zrušit bez náhrady.Celý text naleznete zde

1 komentářů:

turistao 982 řekl(a)...
22. dubna 2018 15:17  

Pro ministerstvo zdravotnictví a poslaneckou sněmovnu: Nebylo by příště lepší napsat správnou vyhlášku už na první pokus?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.