Veganství u dětí? Jde o soucit se zvířaty a etiku, lékaři nejsou experti na stravování, říká veganka

neděle 4. března 2018 ·

Děti vegani mohou být zdravější než ty konveční, dítě se vyvíjí normálně, každá strava má svá rizika, mrzí mě kategorická vyjádření pediatrů, že veganství škodí, vede to k tomu, že to rodiče zatajují, říká Eliška Selinger, zástupkyně České veganské společnosti. Dodává, že lékaři nejsou odborníky na stravování a je tedy lepší se o veganství u dětí radit s nutričními poradci. Děti samy si prý vybrat jídlo nemohou, snědí to, co dostanou, ať je to čočka, tofu nebo pes. Rozhovor přináší DVTV.


Rozhovor je ke stažení zde


4 komentářů:

Q. E. D. řekl(a)...
4. března 2018 12:10  

"lékaři nejsou experti na stravování"???

Tak jo, okomentoval bych to, ale Komárek by to smazal.

Takže jen naznačím možné spojení mezi onou dámou a užitečným zvířetem produkujícím mléko.

Michal Komárek řekl(a)...
4. března 2018 12:12  

A tohle "naznačování" je vrcholně nevkusné, tak se ho, prosím zdržte... Děkuji! Hezký den!

Jiri Janecek řekl(a)...
4. března 2018 12:36  

Z dětství - teda pardon, jsme v moderní škole, takže "z děctví" - si pomatuju spoustu slov z rádia a o konvenčních zbraních a o zbraních hromadného ničení... Tak nějak mi z toho tehdy vzešlo, že všechny zbraně pro vojáky se dělí do těchto dvou skupin...
Dají se i děcka dělit na konvenční (pardon "konveční") a "děti hromadného ničení"?


Jiri Janecek řekl(a)...
4. března 2018 12:40  

Jinak postoj, že názor lékaře k výživě dítěte je méně směroplatný než "experta na stravování" (kdo to proboha je?) je opravdu hodně alternativní pravda... Na to by si křepelky měly dávat majzla...

Je tu článek proto, že se týká výživy dětí (a ty chodí do školy), a nebo jako cvičení na to kritické myšlení?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.