České školy zazářily v prestižní evropské soutěži o vzdělávacích projektech

čtvrtek 8. března 2018 ·

Bezpečně používat digitální technologie v běžném životě a programovat nebo vytvářet fiktivní evropský národní park. To vše se naučili žáci dvou českých škol během spolupráce s evropskými spolužáky na projektech eTwinning, které mezinárodní porota vyhodnotila jako nejlepší ve své kategorii. Do letošního ročníku soutěže o Evropské ceny eTwinning se přitom přihlásilo na 700 evropských vzdělávacích projektů. Porotci vybrali vítěze ve 3 věkových kategoriích a udělili také 8 speciálních cen.


Hned dvě české školy jsou mezi vítězi letošního ročníku Evropských cen eTwinning.

V kategorii 12-15 let zvítězil projekt „ICT World 2017”, kterého se zúčastnili žáci ZŠ Komenského Trutnov. Kromě nich se na realizaci projektu podílely také školy z Německa, Francie, Lotyšska, Španělska a Finska. Jeho záměrem bylo podpořit žáky v samostatné a tvůrčí práci v mezinárodním kontextu. Žáci se díky projektu naučili mimo jiné programovat, kódovat a vytvářet animace s pomocí programů Scratch a Geogebra.

Vítězný projekt v kategorii 16-19 let „National parks - international treasure“ realizovali učitelé a žáci Gymnázia Kroměříž ve spolupráci se školami v Polsku, Slovensku, Albánii a Španělsku. Jeho tématem byly národní parky a ochrana přírody. Žáci nejprve studovali národní parky z různých úhlů pohledu a pak se pokusili vytvořit svůj imaginární „Treasure National Park” s jeho faunou, flórou a dalšími aspekty. Díky projektu se žáci naučili shromažďovat a organizovat odborné informace a prezentovat je například prostřednictvím rádiových reklam, infografik a e-knih.

eTwinning je největší evropská komunita škol, učitelů a žáků v Evropě, podporující mezinárodní spolupráci online, s využitím digitálních technologií. Do aktivity eTwinning je v současné době zapojeno na 570 000 evropských učitelů, z toho téměř 10 000 z České republiky. V každém školním roce pracují učitelé zhruba na 1000 projektech. Aktivitu v České republice administruje Národní podpůrné středisko pro eTwinning, které je součástí DZS.

Více informací o této platformě naleznete na www.etwinning.net / www.etwinning.cz

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.