Workshop: Migrace a doba postpravdivá

úterý 9. ledna 2018 ·

Projekt Encyklopedie migrace pod záštitou Univerzity Karlovy připravila v rámci výuky občanské výchovy pro 8. a 9. ročník bezplatný workshop MIGRACE A DOBA POSTPRAVDIVÁ, jehož cílem je kritický a otevřený pohled na aktuální společenskou problematiku migrace a mediální prezentace tohoto jevu.

Touto cestou se snažíme o větší atraktivitu výuky v rámci podpory kritického přístupu k mediálním informacím v předmětu “Výchova k občanství“ a o autentické učení žáků. Žáci budou mít možnost porovnat veřejně šířené nepodložené a matoucí informace (hoax) s věrohodnými a verifikovanými zdroji od odborníků na dané téma.

Žáci budou vedeni k formulování vlastního názoru a sami si budou moct vyzkoušet na příkladech odlišování propagandy, fámy, hoaxu od ověřených informací a faktů, budou jim vštěpovány základy kritického myšlení.

Interaktivní složkou workshopu je práce s internetovou stránkou encyklopedie.org, kde si podle pracovních listů žáci sami objasní některá sporná nebo kontroverzní témata z oblasti migrace. Součástí programu je i otevřená diskuse s člověkem, který má s emigrací osobní zkušenost.

Další informace naleznete zde

1 komentářů:

PP řekl(a)...
9. ledna 2018 19:07  

Proč k těm materiálům není neregistrovaný přístup?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.