S novým školním rokem zanikne na středních školách a učilištích Královéhradeckého kraje celkem 1 500 míst

středa 10. ledna 2018 ·

Kraj pokračuje v započatém slučování škol. V prosinci zastupitelé po bouřlivé debatě schválili spojení dosavadních 21 škol do 10 subjektů, teď rozhodnou, co a kde se bude na spojených školách učit. Redukce oborů se projeví od příštího školního roku. Informuje MF DNES.


Martina Berdychová (vychodocesi2.cz)
Studenti uzavíraných oborů se přesunu nemusí obávat. „Děti, které jsou dnes třeba v prvním ročníku oboru kuchař, číšník ve Vrchlabí, dostudují až do třetího. Letos tam ale už nepřijmeme nové do prvního ročníku,“ uklidňuje náměstkyně hejtmana odpovědná za školství Martina Berdychová.

O svá místa se zatím nemusí obávat ani zaměstnanci škol. „Pracovní smlouvy se nemění, přecházejí na nové subjekty,“ ujišťuje. Podle ní krajské školy nabídnou od letošního září o 1 500 míst méně a redukce bude pokračovat.

„Teď nabízejí všechny střední školy v kraji zhruba 9 tisíc míst pro 4 tisíce dětí. Počet těchto míst v prvních ročnících chceme dál snižovat až na 6 tisíc. V tomto roce chceme otevřít otázku gymnázií a počtu dětí ve třídě. Budeme se dívat i na další střední odborné školy, aby se obory nedublovaly. Byl to zatím první krok, ale musíme se tomu věnovat dále,“ uvádí Berdychová.

Celý text naleznete v dnešní MF DNES

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...
10. ledna 2018 14:54  

O svá místa se zatím nemusí obávat ani zaměstnanci škol. „Pracovní smlouvy se nemění, přecházejí na nové subjekty,“ ujišťuje.

výpověď dostanou až během prádnin od nového zaměstnavatele pro nadbytečnost

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.