Podporu z OP VVV získá 5 koncepčních projektů VOŠ

úterý 23. ledna 2018 ·

Ministerstvo školství dokončilo hodnocení žádostí o podporu z výzvy Vyšší odborné školy. Pro 5 projektů, které hodnocení úspěšně absolvovaly, se již připravují rozhodnutí o poskytnutí dotace. Cílem výzvy je podpořit inovace vyššího odborného vzdělávání a přispět tak ke zlepšení kvality a efektivity vzdělávání a odborné přípravy. Důraz se klade zejména na dlouhodobé potřeby absolventů a jejich uplatnitelnost na trhu práce.


„Jedním z důležitých výstupů, který od projektů očekáváme, je analýza aktuální role a návrh budoucí koncepce vyššího odborného vzdělávání v českém školském systému,“ říká Václav Velčovský, náměstek pro řízení sekce operačních programů MŠMT.

Vyšší odborné školy (VOŠ) mohly žádosti o podporu v této výzvě s alokací 250 milionů korun předkládat od 11. dubna do 14. září 2017. Každý z předložených projektů se zaměřil na inovace vyššího odborného vzdělávání vždy v jedné konkrétní oblasti (humanitní, ekonomická, technická, pedagogicko-sociální a zdravotnická). Všechny projekty již prošly hodnocením, na základě kterého jich 5 bylo doporučeno k podpoře.

„Možnost realizace těchto projektů vnímáme jako velmi důležitou příležitost pro konečné vyřešení dalšího rozvoje tohoto segmentu terciárního vzdělávání v rámci vzdělávací soustavy. Jejich smyslem je definovat pozici vyššího odborného vzdělávání mezi obory středního vzdělávání a profesně orientovanými bakalářskými programy,“ uvedla Markéta Pražmová, předsedkyně Asociace vyšších odborných škol.

Kromě zmiňované analýzy role a návrhu koncepce vyššího odborného vzdělávání budou výstupy podpořených projektů také otevřené digitální vzdělávací zdroje a tzv. masivní otevřené on-line kurzy využitelné pro výuku odborných předmětů a odborného cizího jazyka. Zvýšení úrovně výuky odborného cizího jazyka je dalším cílem projektů, díky kterému by studenti VOŠ měli získávat lepší jazykové znalosti (až na úroveň B2). Vyšší odborné školy se soustředí také na modernější metody hodnocení studentů, rozvoj dalšího vzdělávání a inovace odborné praxe.

Další informace naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.