Schválené slučování škol kritizují v menších městech

sobota 4. listopadu 2017 ·

Čtyř odborných středních škol a učilišť se dotkne slučování oborů v karlovarském regionu. Důvodem chystaných změn je podle vedení kraje úbytek žáků a také zvyšování úrovně školství. „V roce 2007 měl kraj 13 tisíc studentů na středních školách. Dnes jich je o 4,5 tisíce méně. Tato čísla jsou dnes na stole a všichni víte, že kvalita a efektivita není,“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO). Vedení dotčených měst jsou většinou velice nepříjemně zaskočená, přičemž nejhlasitější výtky znějí z Lokte. Ten se bojí o svou průmyslovku, jejíž osud se stal jedním z hlavních bodů čtvrtečního městského zastupitelstva. „Se samosprávou se nikdo nebavil,“ vyčetl kraji místostarosta Petr Zahradníček. „Arogance nadále trvá a jsem z toho trochu zděšen.“ Informuje MF DNES.


Jana Vildumetzová (asociacekraju.cz)
Loketští zastupitelé včera poslali hejtmance Janě Vildumetzové a radním dopis. Poukazují v něm na důvody, proč průmyslovku ve městě udržet a žádají, aby na to vedení kraje bralo ohled. Dopis krajským zastupitelům poslali ještě před rozhodujícím zasedáním i místostarostové Nejdku. Stojí v něm, že radnici moc mrzí, že vedení kraje ani nemělo tu slušnost, aby je o plánu osobně informovalo.

„To, že s námi kraj plány nekonzultoval, je pro mě faul,“ uvedl starosta Lubomír Vítek. Podle něj má škola sloužit dětem a rodičům, kteří nemají až tak vysoké ambice, ale respektují, že vzdělání je v životě potřebné. Další žáky pak k němu měla přitáhnout. „Je tu určitě nějaký počet dětí, které podle mě po základní škole už ve studiu pokračovat nebudou, což je absolutně špatně,“ varoval Lubomír Vítek.

Krajský radní pro školství Jaroslav Bradáč vysvětluje, že materiál prodiskutoval s odborníky. Námitky opozice, že se ho kraj snaží narychlo protlačit, vysvětloval volbami. „Hektické je to proto, že jsme nechtěli tuto věc řešit v předvolebním čase. Zřejmě by se to zvrhlo v politický boj, který si naše školství nezaslouží,“ řekl.

Celý text naleznete v dnešním vydání MF DNES

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.