KralovskeDilo.cz: Královské dílo - Fotografická databáze Ústavu pro dějiny umění Katolické teologické fakulty UK

pátek 30. ledna 2015 ·

Projekt vznikl za podpory programu aplikovaného výzkumu a vývoje národní a kulturní identity (NAKI), Lesk a sláva českého království - Kořeny české státní a národní identity. Cílem bylo vytvořit elektronický katalog fotografií s odborným popisem pro veřejné užívání.


Předkládaný soubor fotografií je věnován zakladatelským počinům a uměleckým dílům z dob, kdy v Čechách a na Moravě, popřípadě v dalších zemích, které byly součástí českého středověkého státu, vládli panovníci z dynastie Přemyslovců (do r. 1306), Lucemburků (1310-1437) a Jagellonců (1471-1526).


Kromě virtuální galerie jsou k dispozici i nepříliš funkční interaktivní mapy, které mají zejména představit a široké veřejnosti zpřístupnit systematický přehled panovnických fundací a architektonický rozbor památek v zemích české koruny.


Pro tvůrce DUM bohužel chybí informace o licenci, požádali jsme proto provozovatele o vyjádření.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.