Cena Milady Paulové pro vědkyni za celoživotní přínos vědě

čtvrtek 24. srpna 2017 ·

Ministerstvo školství ve spolupráci s Národním kontaktním centrem – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR vyhlašuje 9. ročník soutěže o Cenu Milady Paulové pro vědkyni za celoživotní přínos vědě. Cena Milady Paulové za rok 2017 bude udělena v oblasti klinické medicíny.Prostřednictvím Ceny, která nese jméno historičky, jež jako první žena získala právo přednášet na české univerzitě (1925) a stala se také první profesorkou na našem území (1939), MŠMT oceňuje vědeckou práci významných českých badatelek a nabízí inspiraci začínajícím vědkyním a studujícím, které vědeckou dráhu zvažují.


Oblast klinické medicíny byla pro rok 2017 navržena z mnoha důvodů. Letošní Cena Milady Paulové si klade za cíl ocenit a poukázat na práci badatelek v oblasti klinické medicíny, která má hluboký význam a dopad na zdraví jednotlivců a celé naší společnosti a současně je spojena s přímým kontaktem s pacienty.


Letos tomu bude navíc přesně 120 let, kdy česká lékařská fakulta umožnila navštěvovat přednášky své budoucí první absolventce Anně Hozákové (1875-1940) a následně ji před 115 lety udělila titul. V tomto roce se také dovrší 70. výročí, kdy pražská rodačka Gerta Cori (1896-1957) jako první žena vůbec získala Nobelovu cenu za lékařství.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.