Active Citizens: Možnost přihlásit se do výzkumu do 12. dubna

úterý 11. dubna 2017 ·

Cílem metodického principu AC je podpořit mladé lidi v jejich schopnosti efektivně a bez konfliktů spolupracovat s ostatními na udržitelném rozvoji míst, kde žijí. Důležité místo v programu zaujímají témata aktivního občanství, neformálního vzdělávání a spolupráce v rámci komunity.

Pořadatelé nabízejí pražským základním školám možnost zapojit se do významného výzkumu v oblasti školství, na kterém spolupracují odborníci z akademické sféry (Masarykova univerzita, Univerzita Hradec Králové) s odborníky z neziskového sektoru. Spolupráce školy by spočívala v zavedení metodického přístupu Active Citizens a ve sledování jeho účinnosti v realitě školy. V rámci výzkumu budou zkoumány i jiné metodické principy.

Co je potřeba k zapojení do výzkumu

K zapojení se do projektu je nutná spolupráce 2 – 4 pedagogických pracovníků ze školy a následně i vybraného týmu žáků z vyšších ročníků (osmé a deváté třídy) po dobu jednoho školního roku, od září 2017 do června 2018. Tým učitelů bude za svou práci finančně odměněn.


Další informace a elektronickou přihlášku naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.