Drogově závislých dětí přibývá. V Brně pro ně vznikne ojedinělé centrum

pátek 31. března 2017 ·

Občas si připijí tvrdým alkoholem, čím dál častěji však sáhnou po marihuaně nebo pervitinu. Dětí trpících závislostí je na jižní Moravě stále více. Zdravotnická zařízení, která by se těmto dětem věnovala, ale v kraji chybí. Nové centrum pro ně plánuje zřídit Fakultní nemocnice Brno. Podobné zařízení je na jižní Moravě podle ředitele Fakultní nemocnice Brno Romana Krause velmi potřebné. Informuje Deník.cz.

Roman Kraus (fnbrno.cz)
„Lékaři nyní děti vyléčí z nejhoršího, ty se pak vrátí zpět do běžného života bez toho, aby se jim odborníci dále věnovali. Situace se tak bohužel později často opakuje. Plánujeme proto vytvořit detoxikační oddělení a oddělení psychosomatické péče, kde dětem poskytneme dlouhodobější terapii,“ uvedl ředitel. V brněnské Dětské nemocnici v Černopolní ulici do roka vznikne oddělení s pravděpodobně osmi lůžky, bude stát zhruba dvacet milionů korun.

Plány nemocnice vítá vedoucí brněnského Centra prevence Jan Veselý. „Děti v současné době berou tvrdé drogy už před patnáctým rokem a velmi rychle se u nich vytvoří návyk,“ zdůraznil. Nejohroženější skupina jsou podle něj mladí mezi patnácti až sedmnácti roky.

Téma závislosti u mladých lidí je podle mluvčí ministerstva školství Jarmily Balážové vysoce aktuální. „Jsme připravení pomoci k řešení situace, hlavně v oblasti vzdělávacích aktivit. Ideálně bychom chtěli napojit nabídku nemocnice na vzdělávání ve Středisku výchovné péče Brno. Zatím jsou ale plány jen v rovině diskuze,“ řekla.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.