Finský model výuky v kunovické škole

neděle 15. ledna 2017 ·

Kunovická základní škola U Pálenice praktikuje na konci každého týdne model výuky, který má podpořit individuální rozvoj žáků. Žáci druhých až čtvrtých tříd se učí v menších týmech, v osmi skupinách mohou trénovat čtení s porozuměním, využití čtenářských dovedností, logické myšlení, matematiku hrou, angličtinu nebo gramatiku českého jazyka. „Během 90 minut zvládáme se skupinou žáků různého věku zopakovat základní učivo jednotlivých ročníků. Každý si najde to své, v čem se potřebuje zdokonalit,“ shodují se vyučující 1. stupně. Informuje regionální zpravodajský server Dobrý den s kurýrem.


Takový model výuky sledovali vyučující na stáži ve Finsku, tamní školství dlouhodobě patří mezi evropskou špičku. Pedagogický sbor z kunovické základní školy U Pálenice během posledních dvou let nesbíral zkušenosti jen ve Finsku, ale také ve školách v dalších pěti evropských zemích. Konkrétně na Maltě, v Maďarsku, ve Slovinsku, ve Španělsku a ve Velké Británii.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.