Soud dnes bude projednávat šikanu učitelky ve škole Na Třebešíně

středa 7. prosince 2016 ·

Obvodní soud pro Prahu 4 se dnes bude zabývat případem tří mladíků, kteří podle obžaloby šikanovali učitelku pražské Střední průmyslové školy Na Třebešíně. Mladíci jsou obžalováni z výtržnictví a omezování osobní svobody. Běžně by jim hrozily až dva roky vězení, kvůli jejich věku je trestní sazba poloviční. Učitelka na začátku roku zemřela, její úmrtí podle policie se šikanou nesouvisí. Informuje o tom ČTK.

Pětapadesátiletou ženu trojice tehdejších studentů šikanovala delší dobu, některé incidenty jejich spolužáci natočili na mobilní telefony. Původně byli potrestáni podmínečným vyloučením a trojkou z chování, později škola dva vyloučila. Třetímu zůstal podmíněný trest.

Po medializaci případu se šikanou začali zabývat policisté, obžalobu podal státní zástupce na konci září. Pražští radní po incidentu odvolali ředitele školy Františka Bártla. Bártl s odvoláním nesouhlasí a podal na magistrát i na školu žalobu. Obvodní soud pro Prahu 10 ji projedná 13. prosince.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.