Česká televize chystá několik rozsáhlých dokumentárních cyklů o české vědě

sobota 19. listopadu 2016 ·

Česká televize připravuje několik rozsáhlých dokumentárních cyklů a filmů, které se věnují české vědě, jejím objevům i osobnostem. První z nich, sedm dokumentárních pořadů České zázraky, představí příběhy slavných českých vědců, jejichž objevy zásadně změnily život a společnost. Další pětidílný dokumentární cyklus Dobrodružství archeologie se bude věnovat práci českých archeologů ve světě. Zpěvák a entomolog Dan Bárta provede diváky cyklem o záchranných programech ohrožených živočišných druhů, které v zahraničí řeší Češi. Informovala o tom ČTK.


Petr Dvořák (ceskatelevize.cz)
"Řekli jsme si, že v letošním roce, který je Rokem české vědy, se pokusíme naše aktivity systematizovat," řekl generální ředitel ČT Petr Dvořák. Proto vznikla v ČT redakce se specializací na vědu. Připravuje pořady a vstupy vědců do vysílání ČT a zároveň bude koordinovat aktivity v jiných typech pořadů, které nejsou zpravodajské. Předseda AV ČR Jiří Drahoš dodal, že popularizace je společným dílem vědců a médií. Věří, že nová redakce vědy na ČT zlepší vnímání vědy u širokého publika.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.