Celostátní diskuse k potřebnosti revize Evropského systému pro odborné vzdělávání a přípravu

sobota 19. listopadu 2016 ·

Evropský systém kreditů pro odborné vzdělávání a přípravu (ECVET ) přispívá k přenosu a uznání znalostí, dovedností a kompetencí získaných v průběhu studijní nebo pracovní stáže doma či v zahraničí. Nyní probíhá v jednotlivých státech EU diskuse o jeho případné revizi. Zájemci mohou do diskuse vstoupit na stránkách Národního ústavu pro vzdělávání.


Diskusi na národní úrovni by měla podpořit šablona, s jejíž pomocí je možné zachytit výsledky. V anglickém originálu ji připravila Evropská komise. Pro usnadnění diskuse v České republice připravil NÚV pracovní českou verzi.Další informace naleznete zde a zde

2 komentářů:

m vanek řekl(a)...
19. listopadu 2016 10:20  

Pracuji ve školství přes 20 let a o systému ECVET slyším prvně.
Určitě to bude kvalitní systém? Jako učitele mě to nemusí zajímat, ale ředitelé jsou na tom líp.

jir řekl(a)...
19. listopadu 2016 20:05  

Je to z Evropské komise, takže by to chtělo pomník.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.