Paradox povinné školky: Předškoláci budou muset do školky i bez očkování

čtvrtek 22. září 2016 ·

Neočkované děti podle zákona nesmějí do mateřských škol, na dětské tábory ani na školy v přírodě. Za porušení tohoto nařízení hrozí ředitelům škol či pořadatelům táborů až půlmilionová pokuta. Příští rok ale nastane zvláštní situace. Zatímco přijetí neočkovaných čtyřletých a mladších dětí do školek bude dál protizákonné, pětileté děti budou muset ředitelé vzít i bez očkování. Od roku 2017 bude totiž povinný poslední rok předškolního vzdělávání. Upozorňují na to Hospodářské noviny.

Ministerstvu školství ani ministerstvu zdravotnictví na tom nepřijde nic divného. Na dotaz HN, zda jim zákon v této situaci přijde smysluplný, ministerstva neodpověděla, pouze shodně uvedla, že žádnou změnu zákona v tomto ohledu nepřipravují.

Rodičů, kteří odmítají očkovat děti povinnými vakcínami, je mezi pěti a deseti procenty a podle Romana Chlíbka z České vakcinologické společnosti jich mírně přibývá. „My se snažíme o to, aby byl počet rodičů odmítajících očkování co nejmenší, a neřešíme absurdity v zákonech,“ říká Chlíbek.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.