Průzkum EDULABu: Zájem o informační technologie a digitální vzdělávání roste i mezi mateřskými školami

středa 17. srpna 2016 ·

Infomační technologie používá ve výuce 96 procent dotázaných učitelů. Z toho pravidelně téměř každou vyučovací hodinu 39 procent a příležitostně 50 procent. Ukázaly to výsledky červnového dotazníkového šetření, kterého se zúčastnilo 705 škol zapojených do Programu podpory digitalizace škol.

Šetření také ukázalo, že téměř 40 procent z 2000 škol  přihlášených do Programu podpory digitalizace škol jsou mateřské školy z celé České republiky. Od roku 2013, kdy byl program spuštěn, se jejich počet zvýšil o 28 procent. Vzrostl také počet pedagogů mateřských škol, kteří využívají digitální vzdělávací materiály na portálu eKabinet.cz, a to o 22 procent. Oceňují především jejich širokou škálu a způsoby využití, dostupnost a možnost zapojit do jejich používání také rodiče dětí.Jedním z benefitů Programu podpory digitalizace škol byla opět nabídka bezplatných školení pro učitele. Lektoři organizace EDUkační LABoratoř proškolili ve vzdělávacím centru EDULAB a ve 26 metodických centrech po celé České republice v průběhu školního roku téměř 2600 pedagogů.


„S příchodem metodických příruček a projektu Školka hrou sledujeme nárůst zájmu o propojení klasických postupů výchovně-vzdělávací činnosti s interaktivními materiály v mateřských školách. Pro nás v EDULABu je však důležité zajistit prostor pro setkávání učitelů na seminářích, workshopech či konferencích na všech stupních vzdělávacího systému. Proto i na nadcházející školní rok chystáme aktivity k rozvoji informačního myšlení jak u učitelů z praxe, tak u budoucích učitelů navštěvujících pedagogické fakulty po celé republice,“ uvedl Michal Orság, ředitel neziskové organizace EDUkační LABoratoř.

2 komentářů:

Unknown řekl(a)...
19. srpna 2016 v 8:44  

Jak to budou provádět lesní školky?

Nicka Pytlik řekl(a)...
22. srpna 2016 v 0:16  

Jak to budou provádět lesní školky?

A co předmatematická výchova?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.