Tématická zpráva ČŠI: 3,5% žáků je v evidenci orgánů sociálně-právní ochrany dětí

středa 17. srpna 2016 ·

Česká školní inspekce zjišťovala počty ohrožených dětí ve škole, počty žáků, u kterých se projevovala materiální deprivace či zanedbávání, kterým se nedostávalo podpory ze strany rodiny, u kterých se projevovalo rizikové chování, kteří vyrůstali v sociálně vyloučených lokalitách nebo v rodinách, kde se vyskytují sociálně-patologické jevy.

V oslovených 1069 školách je dle vyjádření ředitelů škol 6958 žáků v evidenci orgánů sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD), tedy 3,5% z celkového počtu zapsaných žáků. Průměrně tak na jednu z oslovených základních škol připadá 6,5 žáka v evidenci OSPOD.

Celou zprávu naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.