9. 2.: Fokus Václava Moravce: Společnost (ne)vzdělanosti

středa 3. února 2016 ·

Škola, základ života nebo život, základ školy? Potřebuje společnost vzdělání nebo dělání? Jak se liší vědomosti od znalostí? Je vzdělání zboží? A proč lidé uprostřed informační smršti hloupnou? Sledujte Fokus Václava Moravce, tentokrát na téma Společnost (ne)vzdělanosti.Pozvání přijali:

  • Tomáš Halík – teolog a sociolog
  • Irena Eibenová – středoškolská pedagožka
  • Vladimíra Dvořáková – předsedkyně Akreditační komise
  • Daniel Münich – ekonom CERGE-EI
  • Stanislav Komárek – biolog a filozof
  • Ondřej Hausenblas – univerzitní pedagog

V úterý 9. února ve 20:00 na ČT24. Vysílání z Ateliéru D, Fakulty stavební ČVUT v Praze-Dejvicích.

V pořadu rovněž bude textař, básník, novinář etc. Michal Horáček řešit didaktický test vytvořený podle kritérií Katalogu požadavků zkoušek společné části maturitní zkoušky. Vyhodnocovat a komentovat ho bude Jiří Kostečka, čestný předseda ASČ.

3 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
3. února 2016 0:19  

To bude mizérie bez odborných konzultantů a odborníků na vzdělávání.
Tak snad že dostanou příležitost dát nějakou hlášku z pléna...

Nowak řekl(a)...
3. února 2016 9:47  

Pan Moravec zaslouží pochvalu - nepodlehl obecnému tlaku a obešel se bez T. F. a spol. (na rozdíl od Respektu, Vesmíru a dalších).

Simona CARCY řekl(a)...
5. února 2016 6:18  

Aby to nebylo tak, ze si na pristi Fokus VM pozve TF a rekne: tak jsme meli moznost v minulem Fokusu vyslechnout si nazory nejakych trubek, co vy na to pane Experte? Doufejme, ze se to nestane!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.