Program asistentů ve výuce anglického jazyka

středa 21. října 2015 ·

Díky Fulbrightovu stipendijnímu programu mohou české střední školy získat rodilého mluvčího, který bude asistovat při výuce angličtiny.


Střední školy mohou požádat o amerického studenta, absolventa bakalářského programu, asistent bude po dobu jednoho školního roku asistovat učitelům při výuce angličtiny. Asistent se podílí na výuce v rozsahu maximálně 20 hodin týdně.

Asistent je kompletně finančně zajištěn svým stipendiem, a to včetně cesty a životních nákladů. Škola mu ovšem musí pomoci zařídit odpovídající ubytování (nemusí na ubytování finančně přispívat).

Školy, které asistenta ve výuce získají musí zajistit stipendistovi odpovídající podporu od ostatních učitelů, s nimiž asistenti budou sdílet výuku.

Střední školy, které o americké asistenty mají zájem, musí vyplnit žádost a zaslat ji e-mailem Fulbrightově komisi. Uzávěrka je 20. února (je vyhlášeno výběrové řízeni na školy na akademický rok 2016/17 s uzávěrkou 1. března 2016).

Informace o přidělení asistenta školám sdělíme během dubna 2016.

Žádost o asistenta ve výuce anglického jazyka

Vaše dotazy ráda zodpoví paní Andrea Semancová, kterou můžete kontaktovat e-mailem: semancova@fulbright.cz nebo telefonicky na čísle 222 71 84 52.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.