Přečtěte si: Dá se Babička ještě dnes číst, ptají se lidé na Facebooku. Kniha budí i po 160 letech bouřlivé diskuze

neděle 19. července 2015 ·

Kniha Boženy Němcové se malému Filipovi nelíbila, protože v ní chybělo napětí. Referát, který své češtinářce napsal, dala kantorka na Facebook. Sklidil bouřlivou reakci. Ukázalo se, že hodně lidí s osmákem Filipem souhlasí.


Z článku Markéty Hronové v iHNed.cz vybíráme:

K dokreslení příběhu je nutné dodat, že Filip paní učitelku tak trochu zkoušel, co ona na to, a že to je u něj obvyklé. "Je to premiant třídy, chytrý kluk, ale občas má problém brát něco vážně," popisuje chlapce Milena Jakoubková, jeho učitelka. Referát dala na Facebook spíš pro pobavení, tak bouřlivou reakci nečekala. Ani Filip.

"Asi po týdnu jsem se dozvěděl, že už to létá všude možně a lidé to berou jako něco vysoce zajímavého. Nechápu, co na tom ti lidé mají, ale potěšilo mě, že dávají pozitivní odezvy," říká. V tom tak úplnou pravdu nemá. Některým lidem se jeho "recenze" nelíbila a na Babičku nedají dopustit. Stojí si za tím, že z knihy můžeme čerpat klid, shovívavost, životní řád, laskavost a slušnost, které v dnešním uspěchaném akčním světě postrádáme. A upozorňují na to, že dílo je hodnotné i svým jazykem.

2 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
19. července 2015 v 22:26  

Tak už nechte Babičku Babičkou, když dnešní babičky s vnoučetem i zahulí, a vezměte to z gruntu. Co takhle Bible? Co nevidět bude možná jako zakázaná literatura v kurzu. Hele, stará je dost, jazyk super...

Unknown řekl(a)...
24. července 2015 v 16:55  

Nemyslím si, že uvedený referát psal "malý Filip".

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.