Přečtěte si: Doksanský: 'Škola nemá jinou možnost, než usilovat o navýšení kapacity'

neděle 19. července 2015 ·

Rada královéhradeckého kraje v pondělí 13. července vyjádřila souhlas s navýšením celkové kapacity SŠ Sion High School o 40 žáků na celkových 240 namísto žádaných 480.


Z článku Gabriely Labské a Kateřiny Hegerové v Hradecký.Deník.cz vybíráme:

Sion se také chce vyjádřit k tvrzením radní Šormové, že SŠ Sion High School porušuje zákon tím, že má více studentů, než je její nejvyšší povolená kapacita, a že toto porušení zákona odhalila Česká školní inspekce (ČŠI). Skutečnost je taková, že v důsledku porušení lhůt ze strany MŠMT, kdy ve škole neobdrželi stanovisko před zahájením přijímacího řízení, se zde dostali do situace, kdy by buď museli poškodit práva žáků a přijímací řízení zrušit, nebo s ohledem na jejich budoucnost je ke studiu přijmout a doufat, že MŠMT celou záležitost dořeší do 1. září 2014, což se však nestalo.

Ministerstvo i nadále projednávalo věc velmi zdlouhavě. Rozkladové řízení trvalo více než 140 dnů a rozhodlo jej až v polovině září po zahájení školního roku. Celou věc MŠMT uzavřelo až v polovině ledna 2015. O tom, že v Sionu mají o několik studentů více, MŠMT otevřeně informovali. Nepobírají na ně žádné finanční prostředky, tudíž je vzdělávají zcela zdarma.

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...
19. července 2015 v 16:43  

"tudíž je vzdělávají zcela zdarma"

Tak tedy nemá cenu to vůbec rozebírat, protože se vlastně nic nestalo. O soukromých školách i MŠMT si snad každý už dávno vytvořil obrázek sám.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.