bEDUin: Speciální školství dostalo systémovou podporu, segregaci podle aktuálního průzkumu podporuje většina učitelů

pondělí 20. dubna 2015 ·

Podívejte se, co přináší aktuální týdenní přehled bEDUin.

Co přinesl týden 13. 4. – 19.4. 2015

Témata týdne: 


Výrok týdne:

„80 % českých učitelů je pro oddělené vzdělávání.“ Jana Straková (PedF UK Praha) na setkání se skandinávskými velvyslanci nad rovnými příležitostmi ve vzdělávání citovala výsledky aktuálního průzkumu.

Novinky (výběr ze zajímavých událostí)

Inspirace z (a do) praxe

Akce tohoto a příštího týdne (výběr z EDUkalendáře)Průvodce světem vzdělávání bEDUin vám přináší pravidelné týdenní přehledy nejzajímavějších událostí z oblasti vzdělávání. Přináší rychlý přehled s krátkým komentářem, který vás udrží v obraze. V případě, že jej chcete získávat každé pondělí do své e-mailové schránky, stačí vyplnit e-mailovou adresu v pravém sloupci webu EDUin.cz.

2 komentářů:

Jan Hučín řekl(a)...
21. dubna 2015 v 14:35  

80 % českých učitelů je pro oddělené vzdělávání.

Píšu sem, protože předchozí diskuse už začíná zapadat za horizont.
Co to je za průzkum? Vážně jsem se pokusil ho najít na webu, ale zatím neúspěšně.

Snad tedy nezačíná být populární si něco vymyslet a pak to nedoložit, viz pan prezident a mýtický článek Peroutky.

Jana Karvaiová řekl(a)...
21. dubna 2015 v 18:13  

http://www.eduin.cz/clanky/rizeni-skoly-svuj-k-svemu-ceska-republika-si-preje-oddelene-vzdelavani/
Článek k tomuto výzkumu na Eduinu.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.