Přečtěte si: Chládek: UJAK by mohla poskytnout odbornou garanci některá z pedagogických fakult

pátek 6. února 2015 ·

Ministr školství Marcel Chládek z ČSSD chce příští týden jednat s Akreditační komisí o jejím rozhodnutí neprodloužit akreditaci pro obor speciální pedagogika – učitelství na soukromé Univerzitě Jana Amose Komenského (UJAK). Chládek to řekl po dnešní schůzce se zástupci školy. Komise neprodloužila UJAK oprávnění pro vyučování zmíněného oboru ani k dostudování stávajících studentů. Neprodloužení akreditace se týká asi čtrnácti stovek studentů.


Z článku Evy Rajlichové v Rozhlas.cz vybíráme:

Dále je tady i možnost že by studenti dostudovali na jiných školách. Ministr školství se prý příští týden sejde s lidmi z pedagogických fakult a bude zjišťovat, zda a za jakých podmínek by studenti z UJAK mohli svá studia dokončit.

Chládek také naznačil, že počítá s tím, že UJAK se bude případně na dostudování svých studentů na vysokých školách finančně podílet, ale zatím bez bližších podrobností.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.