Středoškoláci mohou získat stipendium na roční pobyt v Chile, hlásit se mohou v AFS od 15. ledna 2015

čtvrtek 8. ledna 2015 ·

144 tisíc korun z celkové sumy 184 tisíc korun za roční pobyt a studium v Chile zaplatí vybranému studentovi česká kancelář mezinárodní organizace AFS Intercultural Programs. Stipendium udělí AFS u příležitosti výročí sta let existence organizace. Kampaň startuje 15. ledna 2015. V tento den pořádá AFS Mezikulturní programy, o.p.s. projekci filmu „NO“ chilského režiséra Pabla Larraína.


Čeští středoškoláci ve věku 15–17 let budou mít letos poprvé možnost získat na cestu do Chile takto vysoké stipendium. Sami tak zaplatí částku 40 tisíc korun. Celková suma zahrnuje kromě zpáteční letenky vyhledání hostitelské rodiny a školy, zajištění studentských víz, náklady za povinná soustředění, zdravotní pojištění a podporu dobrovolníků. „Znalost španělštiny není klíčová, hlavní je motivace a otevřenost k poznání odlišné kultury,“ zdůrazňuje pracovnice české AFS Tereza Strmisková.

Jihoamerická země je přitom jen jednou z 37 zemí, kde mohou čeští studenti díky AFS tři měsíce, půl roku nebo rok studovat, a při tom vstřebávat odlišnou kulturu. Všichni studenti vysílaní AFS mají totiž zabezpečené bydlení v tamních rodinách a chodí na místní střední školy. Dosud se tak podívalo do cizích zemí díky této mezikulturní organizaci přes tisíc českých studentů. Kanceláře AFS jsou po celém světě a prostřednictvím svých hostitelských programů zprostředkují ročně výměnný program pro více než 12 tisíc účastníků.

Pobyt mladých lidí v rodinách je přitom založen na ochotě, důvěře a touze poznat novou kulturu, a to ze strany hostů i hostitelů. Hostitelské rodiny totiž nabízejí pro studenty domov zcela zdarma.

Česká kancelář AFS zprostředkovává také pobyt cizích studentů v českých rodinách. Tyto rodiny, ochotné zdarma přijmout studenta z cizí země a poskytnout jim na půl roku nebo na rok domov, AFS hledá každý rok.

Informace o novém programu získají zájemci osobně na projekci filmu „No“ Pabla Larraína o boji za konec pinochetovského režimu v Chile, a to za přítomnosti chilského velvyslance v České republice.
Kdy: ve čtvrtek 15. ledna 2015 v 18 hodin
Kde: v kinosále Institutu Cervantes v ulici Na Rybníčku 6 v Praze 2

Všechny podrobnosti naleznete také na www.afs.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.