Přečtěte si: Mezinárodní skandál? Za zákaz dětských "vodítek" hrozí Česku žaloba

čtvrtek 2. října 2014 ·

České republice hrozí mezinárodní skandál kvůli zákazu, který se chystá vydat ministr školství Marcel Chládek. Jedná se o vodítka pro děti, která používají některé mateřské školky. Distributor vodítek totiž zvažuje, že spolu s britským výrobcem podají na Českou republiku žalobu k Evropskému soudnímu dvoru.


Z článku EuroZprávy.cz/tl/Mfx v EuroZprávy.cz vybíráme:

A co na hrozby mezinárodní žalobou říká ministr školství Chládek? "Ať to žene kam chce. První krok já jsem udělal na základě stížnosti rodičů. Já jsem tam poslal českou školní inspekci a máme zprávy, že když jedno dítě spadne, může strhnout celou skupinu. Nebo když auto strhne jedno dítě, strhne celou skupinu," tvrdí ministr Chládek.

To ale například ředitelka školky v Miroslavi, kde vodítka používají, odmítá. "Není informován dostatečně. Tam funguje bezpečnostní pojistka a pokud by dítě zaškobrtlo, tak se to automaticky vypojí a ostatní děti pokračují dál," oponuje ředitelka Věra Smejkalová.

1 komentářů:

Simona CARCY řekl(a)...
2. října 2014 v 18:50  

Co se vypojí, až škobrtne ministr?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.