Přečtěte si: Školy v Ústí dostaly pokyn navštívit představení „trucdivadla“ města

čtvrtek 2. října 2014 ·

Ředitelé ústeckých základních škol dostali pokyn, že mají s prvňáky přijít na představení v budově zlikvidovaného Činoherního studia. Odmítnout není snadné, oznámení poslala ředitelka příspěvkové organizace města Jana Müllerová, která je zároveň vedoucí odboru školství ústeckého magistrátu.


Z článku Jana Horáka v Ústí.iDNES.cz vybíráme:

Jiní učitelé už ale tak nadšení nejsou. Že musí školy dodávat diváky příspěvkové organizaci města, která vyrostla na troskách Činoherního studia zlikvidovaného radnicí, je proti mysli například učitelce ze základní školy ve Vojnovičově ulici Lence Krejčové. „Vadí mi to. Tohle si ale asi málokdo uvědomuje,“ podotkla k tomu Krejčová.

„Nelíbí se mi ani, že učitelé jsou tímto připraveni o možnost zasáhnout do kulturního programu pro své žáky. A jaktože má najednou magistrát peníze a děti nemusí nic platit, když to v minulosti nebylo?“ podivuje se Krejčová.

Učitel Nosek už dokonce své kolegy veřejně vyzval, aby „nabídku“ nepřijímali automaticky, ale zvážili ji a hlavně si nenechali mluvit magistrátem do kulturního programu pro své žáky. „Nechcete si vybrat sami? Je to vaše práce! Nenechte si do ní kecat!“ stojí mimo jiné v Noskově výzvě.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.