Přečtěte si: Chládkův nevydařený tah Klausem

neděle 26. října 2014 ·

Nápad jmenovat exprezidenta Václava Klause do čela Národní rady pro vzdělávání či jejího přípravného výboru je zásadním selháním ministra Marcela Chládka a je důkazem jeho nezpůsobilosti zastávat svůj úřad.


Z článku Filipa Outraty v DeníkReferendum.cz vybíráme:

Premiér Sobotka by měl nyní zvážit, zda by nebylo moudré nahradit Marcela Chládka postavou, která bude reprezentativnější a způsobilejší závažnou funkci ministra školství vykonávat. Vhodní kandidáti se dají najít. Jedním z nich by mohl být psycholog Stanislav Štech, do února tohoto roku prorektor Univerzity Karlovy pro rozvoj a stávající člen premiérova týmu poradců.

Profesor Štech se dlouhodobě zabývá tematikou vysokého školství a má bohaté mezinárodní zkušenosti. Mimo to by sotva jmenoval do čela svého poradního orgánu Václava Klause; za dob ministrování Klausova „nejlepšího ministra školství všech dob“ Josefa Dobeše byl tvrdým kritikem Dobešových plánů na reformu (rozuměj: privatizaci) veřejného školství. Marcel Chládek, tehdejší stínový ministr ČSSD pro školství, se zřejmě v té době zajímal o jiné otázky.


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.