Znalost katalogu požadavků je důležitá součást přípravy k maturitní zkoušce společné části

pondělí 27. října 2014 ·

Zkoušky a dílčí zkoušky společné části maturitní zkoušky jsou koncipovány v souladu s katalogy požadavků platnými pro daný školní rok. Katalogy vymezují očekávané vědomosti a dovednosti, které mohou být ověřovány v rámci společné části maturitní zkoušky, základní specifikace jednotlivých zkoušek a nedílnou součástí jsou rovněž příklady testových úloh a v případě komplexních zkoušek také příklady zadání písemné práce a pracovního listu pro ústní zkoušku.


Z těchto důvodů patří katalogy požadavků k maturitní zkoušce k základním dokumentům, které by neměl v přípravě na maturitní zkoušku opomenout žádný žák maturitního ročníku.

Katalogy požadavků pro školní rok 2014/2015 byly zveřejněny v dubnu 2013 a obsahují některé úpravy vyplývající ze zkušenosti z předešlých zkušebních období maturitní zkoušky, změny reflektující názory a náměty odborné pedagogické veřejnosti a změny a úpravy směřující ke konsolidaci struktury a srozumitelnosti textu katalogů jako takových. Inovace se nijak nedotkly základní podmínky, kterou je meziroční srovnatelnost zkušebních testů a zadání.

Jaké jsou nejpodstatnější úpravy oproti předchozím katalogům z pohledu maturanta, se můžete dočíst v Maturitním zpravodaji č. 27.

Katalogy požadavků ze zkoušek společné části maturitní zkoušky konané ve školním roce 2014/2015 včetně vyznačených změn naleznete na webu Nová maturita.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.