bEDUin: Poslanci podpořili kritizované znění zákona o dětské skupině, řada zařízení pro předškolní děti končí

pondělí 29. září 2014 ·

Podívejte se, co přináší aktuální týdenní přehled bEDUin.


Co přinesl týden 22. – 28. 9. 2014

Témata týdne: Novela školského zákona jde do druhého čtení, stále je čas eliminovat rizika, zejména s ohledem na vzdělávání žáků se speciálními potřebami. V pátek 26. 9. proběhl Evropský den jazyků podporující rozvoj jazykového vzdělávání. Na Stream.cz vyběhl další díl Vší ve škole věnovaný „chybě a práci s ní“. Ondřej Šteffl začal publikovat vizionářský blog na pokračování s názvem Černé labutě vzdělávání. Ve středu 24. 9. proběhlo další setkání kampaně Úspěch pro každého žáka, v pátek 26. 9. konference Předškolní vzdělávání pro udržitelný rozvoj, více informací o nich přineseme na EDUin.cz. Respekt vydal zajímavé texty o překvapivé inkluzi v Brazílii a průmyslově pojatém vzdělávání v Číně.

Výrok týdne:
„Přivydělávám si jako copywriter. Tato profese neodpouští chyby. Přesto, se mi stalo a stává, že nějakou udělám. Než odešlu svůj článek, čtyřikrát si text po sobě přečtu a pro jistotu mám po ruce pravidla Českého pravopisu. (…) Děti by měly být vedeny k tomu, aby dokázaly psát bez hrubých chyb, ale nikoliv formou pětek (…).“ Jiřina Tylová, studentka ČZU v Praze, v komentáři k dílu Vší ve škole, který se věnuje chybám.

Novinky (výběr ze zajímavých událostí)
Inspirace z (a do) praxe
Akce tohoto a příštího týdne (výběr z EDUkalendáře)

EDUin startuje EDUpoint Praha! Místo, kde je vzdělávání doma. Pevnostní 651/8, 162 00 Praha 6. Pravidelný úterní EDUhub (13:00 – 18:00) – síťujte se, nebo si dělejte na svém. Kontakt: tamara.kovacova@eduin.cz.
  • Debata středoškoláků s politiky – s kandidáty na pražského primátora. 1.10, od 13.00, Dům ABF, Václavské náměstí, Praha.
  • Analýza přijímaček na SŠ. Představí CERGE-EI a Scio, 2. 10 v 11:00, Politických vězňů 7, Praha

Průvodce světem vzdělávání bEDUin vám přináší pravidelné týdenní přehledy nejzajímavějších událostí z oblasti vzdělávání. Přináší rychlý přehled s krátkým komentářem, který vás udrží v obraze. V případě, že jej chcete získávat každé pondělí do své e-mailové schránky, stačí vyplnit e-mailovou adresu v pravém sloupci webu EDUin.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.