Případ nošení muslimských šátků ve škole dosud není ukončen

středa 27. srpna 2014 ·

Veřejná ochránkyně práv se zabývá stížností na diskriminaci v přístupu ke vzdělání kvůli nošení muslimských šátků. Šetření dosud není skončeno, proto ochránkyně nezveřejní průběžné závěry a nebude komentovat informace z médií.

Počátkem července ochránkyně se svým názorem a jeho zdůvodněním seznámila všechny zúčastněné. Současně jim poskytla lhůtu k vyjádření a sdělení skutečností, které mohou ovlivnit konečný závěr. Tato lhůta uplyne s koncem srpna. Vzhledem k citlivosti případu ochránkyně všechny požádala o diskrétnost (nezveřejnění průběžné zprávy).

Ochránkyně veřejnost seznámí s podrobnostmi případu a jeho hodnocením až po úplném ukončení šetření, které předpokládá ve druhé polovině září.

Zdroj: Ochrance.cz

2 komentářů:

Unknown řekl(a)...
27. srpna 2014 v 15:00  

Tedy nevím, školy zrovna na tohle nemám, ale neměl by si veřejný ochránce práv taková vyjádření svého názoru, která nejsou opřena o dostatečně důkladné zjištění podstatných skutečností, a která po tom zjištění mohou doznat změny možná až ve svůj protiklad, raději ušetřit?

Ruth Maier a rodina Maier řekl(a)...
27. srpna 2014 v 18:42  

Pokud by nakonec závěr šetření UVOP zněl ve prospěch muslimských šátků, hidžábu či burky, předpokládám, že by zároveň plédoval pro akceptování islámské polygamie v ČR. Nebo ne?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.