bEDUin: Ambasadoři CHCI UČIT směřují do škol

úterý 3. června 2014 ·

Podívejte se, co přináší aktuální týdenní přehled bEDUin.

Co přinesl týden 26.5.- 1.6. 2014

Témata týdne: Školní jídelna snů, co se píše o frýdlantských deváťácích, neříkejte o učitelce, že je kráva, horečka online vzdělávání, proč propadáme z matematiky, Chládek řeší agresi rodičů, ochutnejte Ostopovické rolky, grantová výzva Pomáhej, čemu pomohla maturita z cizího jazyka, děti a digitální média, hrozí ztráta 10-ti miliard na vědu, Matematika hrou, Klaus jr. o Chládkovi, zpravodaj Variant o pravidlech ve škole, studenti učí sexuální výchovu, občankáři spojují síly, inkluze romských dětí se nedaří.

Výrok týdne:
„Jedním z důvodů, proč se hromadné online kurzy tak rychle rozvíjejí, je právě cena. To máte stejné, jako s nábytkem z IKEA. Společnost zaplatí špičkové designéry, kteří jsou sice drazí, ale náklady na ně se rozplynou v masivním prodeji. … MOOC jsou tedy nutně levnější než prezenční výuka a přitom mohou zachovávat srovnatelnou kvalitu.“ Bob Kartous v rozhovoru pro Reflex.cz.

Novinky (výběr ze zajímavých událostí)
Inspirace z (a do) praxe
  • Frýdlantská Extra třída boduje. Přečtěte si, jakou výstavu vytvořili místní deváťáci, prohlédněte si některé z fotografií Frýdlantu v minulosti a dnes, které jsou k vidění na tamní radnici. „Je to bomba,“ hodnotí počin starosta.
  • Granty pro aktivní děti. Nadace Via vyhlašuje program Pomáhej na podporu dobročinných aktivit dětí a mladých lidí. Podpořeno může být až 26 projektů, uzávěrka je 10. října.
  • Matematika hrou. Webová aplikace na principu soutěže, která slouží k procvičování učiva základních škol a je zdarma k dispozici všem dětem a učitelům. Chystá se rozšíření o český jazyk a angličtinu.
  • Podpořte občankáře. Učitelé občanské výchovy založili asociaci. Podívejte se na video, kde vysvětlují, proč je občanská výchova důležitá a proč potřebuje i vaši podporu. Z vybraných peněz vznikne nejprve oborový web.
  • Už jste četli poslední Varianty? Nové číslo zpravodaje věnovaného inkluzi se věnuje pravidlům ve škole.
Akce tohoto a příštího týdne (výběr z EDUkalendáře)
  • 9.6. Kariérní aspirace, prezentace a vedení. (workshop, Praha)
  • 12. 6. Kulatý stůl ke Strategii 2020 (Praha)

Průvodce světem vzdělávání bEDUin vám přináší pravidelné týdenní přehledy nejzajímavějších událostí z oblasti vzdělávání. Přináší rychlý přehled s krátkým komentářem, který vás udrží v obraze. V případě, že jej chcete získávat každé pondělí do své e-mailové schránky, stačí vyplnit e-mailovou adresu v pravém sloupci webu EDUin.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.