Přečtěte si: Nástup do programů průběžného výcviku na pracovišti ohrožuje univerzity

úterý 1. dubna 2014 ·

Podle vicekancléře britské University Reading Sira D. Bella nabývá pro osmnáctileté absolventy středních škol na přitažlivosti nástup do programů průběžného výcviku na pracovišti, který volí místo nástupu na vysokou školu.


Ve Velké Británii narůstá počet nabídek od podniků, které umožní absolventům střední školy nastoupit do práce, vydělávat a přitom získávat odborné vzdělání až do úrovně diplomu. Studenti se tak vyhnou zadlužení za vysokoškolské studium a vypracují se na stejnou platovou úroveň jako jejich vrstevníci s vysokoškolským titulem. Podle D. Bella představují tyto programy pro univerzity větší ohrožení než narůstající využití technologií a rozmach online vzdělávání. Univerzity hledají způsoby, jak přitáhnout více studentů, kritici však poukazují na to, že univerzity by neměly slevovat z nároků na kvalitu uchazečů.

Zdroj: The Telegraph

Výběr ze zpráv, novinek a zajímavostí ve vzdělávání provedlo výzkumné oddělení společnosti Scio.

1 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
1. dubna 2014 v 10:55  

ANO! Průběžný výcvik v kurzech podle aktuální potřeby, to je naše budoucnost. Taková montovna dovedností.
Něco jako, hlavně synka naučte kopat góly, trenére. Za ty se platí nejvíc.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.