Páteční konference v DOXu pojmenuje, jak budou vypadat naše školy

úterý 11. června 2013 ·

Společná konference SKAV, MŠMT, EDUin a Pomáháme školám k úspěchu shrne výsledky půlročních debat a naznačí, kudy by se mělo vzdělávání vydat.


Konference nazvaná Kvalitní výuka pro každé dítě v každé škole je výjimečnou akcí, na níž se za účasti vedení ministerstva sejde velmi široké spektrum aktérů z oblasti vzdělávání - od zástupců škol, krajských úřadů, samosprávy, neziskových organizací a velkých firem po státní úředníky. Měli by se seznámit s výsledky dvou dlouhodobých koncepčních debat a v diskusi pojmenovat, jaká opatření by mohla našemu vzdělávacímu systému pomoci k dlouhodobému zlepšení výsledků.
Konference má shrnout a propojit výsledky debat a kulatých stolů k přípravě Strategie vzdělávání 2020, kterou organizovalo ministerstvo školství, a kampaně Česko mluví o vzdělávání organizované obecně prospěšnou společností EDUin.
Informace o konferenci a její program najdete ZDE.

Zdeněk Slejška, ředitel EDUin, řekl: „Jde pravděpodobně o jednu z prvních akcí za poslední léta, která je organizována ve shodě mezi odbornou veřejností, politickou reprezentací i neziskovými organizacemi ve vzdělávání. Už sám fakt, že závěry obou kampaní se v mnohém shodují, podobně jako názory na potřebná opatření, dává mimořádnou šanci posunout se blíže k cíli, jímž je celospolečenská shoda o tom, co je třeba udělat. Pokud se jí podaří dosáhnout, zvýšíme šanci, že politici budou dlouhodobou koncepci naplňovat bez ohledu na to, ke kterému politickému proudu budou příští ministryně a ministři školství patřit.“


2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
11. června 2013 v 18:56  

To jsem zvědav, co za lejno zase porodí. Zatím je stav vzdělávání takový, že se známky dávají podle potřeb. ... tj. aby škola nebyla vůči ostatním špatná, aby si na školu nikdo nestěžoval, aby nějaký rodič nedej bože neposlal na ČŠI nějaký anonym, aby se nenaštval zřizovatel a provozovatel a nezkrouhl odměny, aby někdo nezatrhl nějaký projekt, ze kterého mají vejvar i zřizovatélé....

Pytlik Blaha řekl(a)...
11. června 2013 v 20:12  

Kvalitní výuka pro každé dítě v každé škole

Jako že není? PROČ ???
Co dělá státní správa a samospráva v oblasti školství? Hledí si svých kšeftíků.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.