ČŠI: Poděkování školám

úterý 11. června 2013 ·

Zveřejňujeme děkovný dopis ústřední školní inspektorky za spolupráci při realizaci druhé celoplošné generální zkoušky ověřování výsledků žáků na úrovni 5. a 9. ročníků základních škol.


Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

ve dnech 13. května – 7. června 2013 se v souladu s programovým prohlášením Vlády České republiky a s Vyhlášením programu zjišťování výsledků vzdělávání: zjišťování výsledků vzdělávání Českou školní inspekcí ve školním roce 2012/2013 uskutečnila druhá celoplošná generální zkouška ověřování výsledků žáků na úrovni 5. a 9. ročníků základních škol.

Ráda bych Vám touto cestou velmi poděkovala za spolupráci a korektní součinnost při její realizaci. V nejbližších dnech zveřejníme stručnou předběžnou zprávu o průběhu této generální zkoušky, na podzim letošního roku pak bude zveřejněna komplexní zpráva o přípravě, průběhu a výsledcích druhé celoplošné generální zkoušky ověřování výsledků žáků na úrovni 5. a 9. ročníků základních škol, která bude volně ke stažení na webových stránkách České školní inspekce (www.csicr.cz) i projektu NIQES (www.niqes.cz).

Věřím, že Vám i pedagogům Vaší školy budou výsledky procesu ověřování výsledků žáků na úrovni 5. a 9. ročníků základních škol k užitku.

V rámci projektu NIQES je vyvíjen univerzální elektronický systém pro ověřování výsledků žáků napříč ročníky a předměty, doplněný o speciální moduly určené pro další subjekty. Zásadní pozornost tak bude nyní věnována dokončení systému pro tzv. školní testování, díky kterému získáte zcela zdarma nástroj pro realizaci elektronického testování přímo ve Vaší škole, zcela dle Vašeho rozhodnutí a zcela pro interní potřeby školy (včetně přístupu do centrální databanky úloh a s možností tvorby vlastních testů i e-learningových kurzů), s tím, že výsledky takového školního testování budou k dispozici výhradně Vaší škole. Tento systém bude k pilotážím uvolněn na podzim letošního roku. O podrobnostech a postupu prací Vás budeme informovat prostřednictvím webových stránek.

Olga Hoffmannová

11 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
11. června 2013 v 17:08  

Rádo se stalo. Netřeba děkovat. Pančitelky se rády něčemu přiučily.

Anonymní řekl(a)...
11. června 2013 v 18:07  

"Věřím, že Vám i pedagogům Vaší školy budou výsledky procesu ověřování výsledků žáků na úrovni 5. a 9. ročníků základních škol k užitku."

Aby to mohlo být k užitku, musí si umět napřed vedoucí pracovník školy, který vyučuje některý z testovaných předmětů a jemuž test nedopadl dobře, umět přiznat, že jako kantor stojí za pendrek. A ne jako na naší škole ....

Anonymní řekl(a)...
11. června 2013 v 18:52  

Druhý příspěvek: Vedoucí kantor učí? Vždyť říďové a řídilky učí tak 2 - 4 hodiny týdně, aby něco nezkazili...

Pytlik Blaha řekl(a)...
11. června 2013 v 20:05  

Minulý týden jsem našel na nástupišti peněženku s dvěma tisíci korun a se čtyřiceti syaskami po šedesáti. Naštěstí tam byla i nějaká stvrzenka se jménem a adresou majitele.
Rád bych tedy jako projev díku nechal zahrát Václavu Radostovi z Kardašovi Řečice hezkou písničku...

Jirka řekl(a)...
11. června 2013 v 21:22  

Vážená paní Olgo,
již se těším na pochvalu před nastoupenou jednotkou. Protože naše technika fungovala bezchybně, však do ní stále investujeme, skromně připomenu panu řediteli číslo svého účtu. Tak nějak té práce přibývá, ale odměna klesá. Až v praxi jsem pochopil nepřímou úměru. Hlavně, že roste produktivita práce. Na druhou stranu učím děti, že nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci. I to, co je zadarmo, nás může vyjít pěkně draho.

Anonymní řekl(a)...
11. června 2013 v 21:53  

Zajímavé je, že to žákům devátých tříd bylo naprosto volné. V době testování byli již všichni přijati. Ještě dnes vyhlásilo místní gymnázium 3. kolo. Tak jaképak testování?

Anonymní řekl(a)...
11. června 2013 v 23:55  

Jirko, proč si myslíte, že byste za víc práce měl dostat víc peněz?


- - -
Žákům devátých tříd to samozřejmě bylo volné. Když Dobeš přišel s námětem, že tyto testy by mohly stanovit minimální úroveň pro přístup ke SŠ vzdělání, to bylo křiku. No, tohle je výsledek.

Viktor Š.

krtek řekl(a)...
12. června 2013 v 4:15  

Ale fuj, Pytliku Blaho, fuj!
...
...
...
...
Přeci Kardašovy Řečice!

Anonymní řekl(a)...
12. června 2013 v 6:44  

minimální úroveň pro přístup ke SŠ

Bobeš byl chaotik a "údajný konzervativec". Nic víc. Uškodil českému školství více než kdokoliv jiný před ním.

krtek řekl(a)...
12. června 2013 v 7:51  

Ano, jediný ministr, který měl rád učitele a děti, byl Adam. Ten zvýšil počet prázdnin. Ostatní už se jen mstili - úvazky, peníze (ten snížil, ta zvýšila, aby si národ na učitele ukazoval prstem, ten nezvýšil, ten zvýšil jen některým), Indoš, RVP.

Jirka řekl(a)...
12. června 2013 v 18:13  

Jirko, proč si myslíte, že byste za víc práce měl dostat víc peněz?

Protože když má člověk dvě zaměstnání, tak to funguje, ale když srovnatelnou práci odvede v jednom, tak se to ve školství bere jako samozřejmost. Nejvíc mi vadí práce zbytečná a té přibývá. Pak ať mi nasadí alespoň růžové brýle konzumu.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.