Zveřejnění Zprávy o průběhu veřejné diskuze a výzkumu postojů odborné veřejnosti - Překonávání školního neúspěchu v České republice

čtvrtek 23. května 2013 ·

Česká školní inspekce v rámci IPn projektu Kompetence III vydává Zprávu o průběhu veřejné diskuze a výzkumu postojů odborné veřejnosti. Zpráva byla zpracována v rámci klíčové aktivity „Překonávání školního neúspěchu v ČR“ a obsahuje souhrnnou informaci o průběhu a výsledcích veřejné diskuze, jež se uskutečnila v průběhu září až prosince roku 2012. Projekt Kompetence III je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


Veřejná diskuze zahrnovala čtyři semináře a jeden kulatý stůl, které byly pořádány v různých regionech České republiky za účasti odborné veřejnosti. Celkem se veřejné diskuze zúčastnilo 183 účastníků, jednalo se především o ředitele škol a jejich zástupce, učitele, školní inspektory, pracovníky veřejné správy na krajské a místní úrovni, odborné pracovníky školských poradenských zařízení, zástupce MŠMT a neziskových organizací.

Vzhledem k tomu, že aktivita Překonávání školního neúspěchu v České republice vychází z práce mezinárodního týmu OECD a z jeho doporučení, byla pro účely jejich orientace a také pro zajištění publicity v zahraničí připravena informace o Zprávě, včetně závěru, i v anglickém jazyce.0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.