Kulturní institut Google pomáhá uchovávat a propagovat kulturu online

čtvrtek 23. května 2013 ·

Pomocí týmu specializovaných odborníků buduje společnost Google nástroje, které usnadňují vyprávění příběhů našeho rozmanitého kulturního dědictví a zpřístupňují je celému světu. Cílem webu je poskytnout vizuálně bohatý a interaktivní zážitek a vyprávět příběhy kultury novými způsoby. Objevte výstavy uspořádané špičkovými kurátory, najděte díla, prohlédněte si fotografie, přečtěte originální rukopisy, zhlédněte videa a mnoho dalšího.

Kulturní institut Google spolupracoval s organizacemi z celého světa na celém spektru projektů – představil tisíce uměleckých děl online v Art Projektu, oživil divy světa v projektu World Wonders a vystavil Svitky od Mrtvého moře.Další informace:

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.