Infografika: Vzdělávání v USA versus svět

neděle 3. února 2013 ·

Efektivita vynaložených prostředků vložených do vzdělávání netrápí jen u nás...1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
3. února 2013 v 11:16  

Efektivita vynaložených prostředků...

Za dnešek třetí e-mail od studentky učitelství 1. stupně: mám mimino, nemohu chodit na výuku. Zašlete mi materiály ke zkoušce. Někdo obešle stejným mailem rovnou několik vyučujících, někdo si dá práci a obešle každého zvlášť, aby to nevypalo tak hrozně.
Učím v tom oboru poprvé. Je mi jasné, že je to zřejmě běžná praxe, ale chci se na to zeptat proděkana pro studijní záležitosti. Co mi asi řekne?

Na jedné straně se studenti mají vyjadřovat ke kvalitě výuky, u nás se z toho dost vyvozuje. Na straně druhé - podkopáváme tu kvalitu sami. Oni studenti nestojí o výuku oborových didaktik? Nebo je tak špatná? Nebo se tak zhoršila proto, že do školy už stejně skoro nikdo nechodí, tak proč zatěžovat ty, co aspoň občas přijdou? A co ta efektivita?
Dotyčná má kojence, a po celý svůj učitelský život, půjde-li učit, bude kvůli němu prznit děti ve škole neznalostí základů výuky. Nebo je všechna teorie úplně zbytečná? Ale v didaktice je to půl napůl s praxí... přesto nemají zájem.
Něco je hodně špatně. Skoro vše.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.