Podpis Společného memoranda o porozumění – „Středoevropská spolupráce ve vzdělávání a odborné přípravě“

neděle 13. ledna 2013 ·

Dne 14. prosince 2012 podepsal ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala za Českou republiku Společné memorandum o porozumění – „Středoevropská spolupráce ve vzdělávání a odborné přípravě“ („Central European Cooperation in Education and Training“ - dále jen CECE).


Memorandum zakládá rámec pro institucionální partnerství a spolupráci na poli vzdělávání a odborné přípravy. Země CECE (Rakousko, Česko, Maďarsko, Slovensko, Slovinsko) budou tedy i během následujících 5 let spolupracovat na věcech společného zájmu v rámci tvorby politik, programů a projektů, které jsou řešeny jak na národní, tak na evropské úrovni (EU, OECD, UNESCO, Council of Europe atd.). Důležitou součástí spolupráce je také sdílení zkušeností expertů stejné oblasti (peer learning) a utváření sítí (networking). Konkrétní pracovní program bude vypracován a odsouhlasen vrchními řediteli zodpovědnými za vzdělávání a odbornou přípravu. Jedná se o tzv. „like-minded“ skupinu pro oblast vzdělávání a odborné přípravy.

Text memoranda ke stažení v anglické (PDF) a české (DOCX) verzi.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.