Přečtěte si: Oblíbená ředitelka školky musí uvolnit místo kamarádce starostky

pondělí 28. května 2012 ·

Mateřská školka Šikulka v České Lípě bude mít novou ředitelku. Vybralo ji město i přes velký odpor rodičů, kterým se nelíbí, že nemá žádné zkušenosti s vedením školky a navíc je to kamarádka starostky. Město ale jakýkoliv střet zájmů odmítá. O vítězce prý rozhodlo vyšší vzdělání.


Z článku hab v ČeskáTelevize.cz vybíráme:

Město vybralo jako novou ředitelku Šárku Malou. Jde o dlouholetou kamarádku českolipské starostky Hany Moudré, která také seděla ve výběrové komisi a o své známé, se kterou tráví společně dovolenou, rozhodovala. Vyjádření starostka odmítla. Nová ředitelka tvrdí, že o protekci rozhodně nešlo. "Ve výběrové komisi je šest členů a jeden hlas by to nezlomil," míní místostarosta České Lípy Tomáš Vlček.

1 komentářů:

Protiva řekl(a)...
28. května 2012 v 20:10  

Možná je nová ředitelka horší. Možná stejná.

Ředitele školy jmenuje rada obce. Demokratický a demokraticky zvolený orgán. Pokud ovšem paní starostka nestarostuje tak, jako pan Rath hejtmanoval, tj. autokraticky.

Obrany proti rozhodnutí rady obce v její samosprávné činnosti není. Jen tehdy, shledá-li Ústavní soud porušení ústavy, může svým nálezem rozhodnutí obce změnit. To se ovšem tohoto případu netýká...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.