E-kniha pro vás: Národní program reforem

středa 18. dubna 2012 ·

Konečná verze Národního programu reforem byla v pátek 13. 4. 2012 odeslána do Bruselu Evropské komisi. Bohužel se nepodařilo vyřešit odlišný přístup Úřadu vlády ČR a Ministerstva financí ČR.


Národní program reforem by správně měl být do Bruselu zaslán současně s aktualizovaným Konvergenčním programem 2010-2014 (termín odevzdání byl 30. 4. 2012) tak, aby oba programy vycházely z aktuální makroekonomické predikce. Bohužel se nepodařilo vyřešit odlišný přístup Úřadu vlády ČR a Ministerstva financí ČR a Národní program reforem odchází do Bruselu o dva týdny dříve a bez Ministerstvem financí ČR aktualizovaných částí, tj. bez aktualizovaných makroekonomických dat, fiskální a daňové oblasti. V současné době je dokončována aktualizace Konvergenčního programu ČR na léta 2010–2014, který je zpracován a předkládán v rámci evropského semestru. Finální verze zaručuje plnou konzistentnost s výsledky fiskálních notifikací, aktuální makroekonomickou predikcí Ministerstva financí ČR a novými výdajovými rámci pro léta 2013–2015.

Národní program reforem (1MB PDF)

Poznámka redakce: Školství se týkají strány 58-70.


1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
18. dubna 2012 13:02  

Na celek nemám sílu a po pravdě ani chuť. Část o školství je kombinace "jetřebistických" kydů s pár konkrétnějšími záměry, jdoucími zcela "mimo terč (například představa, že regionální školství se nejlépe zlepší usilovným testováním žáků).

Závěry sjezdů KSČ jsou proti tomu špičkovým manažerským výstupem.

A nikde samozřejmě ani zmínka o financování toho všeho.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.