Přečtěte si: Kvůli nejasnostem Benešov pozastavil konkurzy na ředitele škol

sobota 10. března 2012 ·

Radnice Benešova se rozhodla pozastavit konkurzy na ředitele základních a mateřských škol. Důvodem je podle radních nejasná část školského zákona, podle které se výběrová řízení vypisují. Rozpaky mezi Benešovskými budí kompetence zřizovatele – zda má povinnost, či pouze možnost odvolat ředitele škol ve funkci dále než 6 let. S prosbou o vysvětlení se už obrátili na Poslaneckou sněmovnu a konkurzy odkládají do doby, než dostanou vysvětlení.


Z článku jan v ČeskáTelevize.cz vybíráme:


Benešovská radnice už prozatím stáhla také konkurzy, které dosud vypsala. "Nejasností je tam mnoho. To základní je, zda musíme, nebo nemusíme?," uvedl místostarosta Tomáš Podhola s tím, že není zřejmý ani termín. Termíny dosud kvůli pochybám nevypsalo také vedení Nymburku nebo Slaného. Benešovská radnice je ale zatím jediná, která vznesla kvůli konkurzům dotaz přímo na Poslaneckou sněmovnu.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.