Přečtěte si: Vesnické školy bojují o každého žáka, někde jim nabízí i tisícikorunu

středa 1. února 2012 ·

Na většině míst v kraji už jsou letošní prvňáčci zapsaní, v některých základních školách boj o děti přetrvává. Zatímco města si na nedostatek budoucích žáků nestěžují, vesnické školy zkouší vše možné, jak nalákat rodiče, aby dali své ratolesti k nim.


Z článku Lindy Chladové a Andrey Bartůňkové v iDNES.cz vybíráme:

Například ve Vyskytné na Pelhřimovsku už více než čtyři roky lákají děti k zápisu tisícikorunovou odměnou. Tu dostanou rodiče od obecního úřadu v případě, že jejich prvňáček bude docházet do místní školy.

"Letos se nám povedlo, že se zapsalo v naší škole všech deset dětí, které mají nastoupit do první třídy, ale ten boj o děti stále přetrvává. Rodiče je raději dávají do Pelhřimova," řekla ředitelka Lenka Linhartová, podle které je stále problém udržet školu v provozu.

Stejný problém řeší každoročně i v Rynárci na Pelhřimovsku, kde se sice letos zapsalo sedmnáct dětí, ale stejně škola dále zůstává malotřídkou. I zde každý prvňáček dostane odměnu ve výši 1 500 korun na školní pomůcky, což může být pro některé rodiče velkým lákadlem.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.