Přečtěte si: Dobeš dostal další petici od nespokojených učitelů

čtvrtek 2. února 2012 ·

Na ministerstvo školství dorazila další petice proti rušení praktických, dříve zvláštních škol. S jejich útlumem počítá vládní Strategie boje proti sociálnímu vyloučení. Listinu podepsalo skoro 18 tisíc učitelů a rodičů. Nelíbí se jim, že by slabší a problémové děti měly usednout do lavic v běžných třídách. Důvodů k tomu je několik, jednak by pomalejší a problémové děti mohly brzdit zbytek třídy, a zároveň by pedagogové neměli patřičný čas na to, aby se mohli všem dostatečně věnovat.


Z článku mba a lub v ČeskáTelevize.cz vybíráme:

Od roku 2013 by podle plánu ministerstva školství měly být všechny děti bez ohledu na schopnosti a potřeby pohromadě. Už od začátku ale tato představa budí velké emoce. Nespokojeným učitelům vadí především povrchnost a jednostranné řešení problémů ve prospěch romských dětí.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
3. února 2012 v 10:08  

Dobeš chce 24 - 26 dětí ve třídě a přitom chce, aby školy zaintegrovaly děti vyžadující zvláštní péči. Ale učitel je jen člověk.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.